تبلیغات
سوسا وب تولز -ابزار وبلاگ
هسته فرهنگی جوان رایه المهدی (عج) - ننه علی
 
 
 
ننه علی

ننه علی مادر شهیدی است كه بیش از 17 سال در كنار مزار فرزند شهیدش در كلبه ای حلبی زندگی میكرد.

آخرین درخواست این بانوی صبور و وفادار این بود كه پس از مرگ در كنار مزار فرزندش به خاك سپرده شود و حالا این مادر مهربان در همان كلبه به خاك سپرده شد تا برای همیشه در كنار فرزندش آرام بگیرد. . .

خیلی حرف ها داشتم كه با ننه علی بزنم اما حالا كه رفته فقط میخواهم به او بگویم:

سلام ننه علی چند وقت پیش خبر آمد كه آخر رفتی پیش فرزند شهیدت نه اینكه از او دور بوده باشی و حالا به او برسی،نه،تو در تمام سالهایی كه پسرت آسمانی شده بود در زمین كنارش بودی و كلبه ات را در كنار آرامگاه شهیدت بنا كردی تا تجسمی از مهر مادری باشی در روزگاری كه مهربانی ها به حراج روزمرگی ها رفته و رو به افسانه شدن گذاشته اند.

نمی دانم در آن شب های سرد زمستانی و در آن روزهای داغ بهشت زهرای تهران با «قربانعلی»خود چه نجواها كرده ای و در میانه اشك های مادرانه ات با او چه ها گفته ای این را نیز نمی دانم حالا كه به وصال فرزند دلبندت رسیده ای و بعد از سالها كه سنگ قبر او را بغل میكردی اینك خودش را در آغوش گرفته ای به او چه ها خواهی گفت؟ نباید هم بدانم . . . حرف های مادری و فرزندی رازهایی دوست داشتنی بین خودشان است و بس . . .

اما ننه علی تو را به آن قرآن درشت خطی كه بارها در كلبه ات ختمش كردی قسم می دهم هرچه میخواهی به شهیدت بگویی بگو اما حال و روز جوانان امروز ایران را برایش بازگو نكن بگذار روحش آزرده نشود و راحت باشد.

به پسرت نگو كه بعضی از زنان و دختران ما با پوشش های نامناسب در كوچه و خیابان چه ها كه نمی كنند به غیرت پسر برومندت بر می خورد . . .

مادرجان! چكار داری كه به فرزندت بگویی پسرانمان ابرو برمی دارند و لباس تنگ می پوشند و بیشتر به دختر شباهت دارند تا پسر آنها كه غیرت پسر تورا ندارند.

ننه علی،مادر اسطوره ای سرزمین من.

اصلا از ما و كارهای ما هیچ به علی نگو دلش می شكند بگذار روحش آسوده باشد نگذار حلاوت دیدار مادر با تلخی كارهای ما كم رمق شود.

آه . . . چه بگویم ننه علی. لابد داری مرا سرزنش و شماتت می كنی كه مگر یادت رفته است كه شهیدان زنده اند و می بینند و می شنوند و اصلا شهید نامیده شده اند چون شاهد مایند میگویی فكر می كنی اگر من هیچ نگویم اینها هم هیچ نخواهند دانست . . .

 

به قول مجتبی رمضانی :

 

شهدا شرمنده ایم[ ]
ن : سعید غلامی
ت : سه شنبه 1391/02/26
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.