تبلیغات
سوسا وب تولز -ابزار وبلاگ
هسته فرهنگی جوان رایه المهدی (عج) - مسیحیت در ایران
 
 
 
مسیحیت در ایران

پیشینه مسیحیت در ایران

از روزگار ساسانیان كه مسیحیت در دیار روم گسترش و توسعه یافت همواره یكی از آرزوهای آن امپراطوری ترویج مسیحیت در رقیب سنتی اش ایران بود اما عملا این حادثه روی نداد و با برآمدن خورشید اسلام در

 

خاورمیانه ایرانیان با شور و اشتیاق پیام رسولی را كه به آمدنش در انجیل وعده داده شده بود پذیرفتند البته از ابتدای برآمدن مسیحیت برخی اقوام و طوایف مسیحی مانند ارامنه و آشوری ها در حوزه تمدنی ایران زندگی میكردند و با صلح و سلامت در كنار سایر ایرانیان همزیستی مسالمت آمیز داشتند.

پس از آغاز دوران مدرن و قدرت یابی دول استعمارگر گروه های تبشیری و میسیونرهای مذهبی به عنوان یكی از اركان های نفوذ فرهنگی غرب مجددا مشرق زمین را مورد هدف قرار دادند و كوشیدند با تغییر آیین و باور های مذهبی مناطق تحت سلطه زمینه بیشتر وابستگی و نفوذ خود را فراهم آورند.

تبلیغ مسیحیت بعد از انقلاب اسلامی

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با غلیان احساسات و موج اسلام گرایی در ایران تمام زمینه های نفوذ فرهنگی و مذهبی میسیونر های مذهبی در ایران كمرنگ شد اما پس از پایان جنگ ایجاد برخی از مشكلات اجتماعی و اقتصادی زمینه برای حضور مجدد این تشكیلات فراهم شد و علاوه بر اشكال سنتی گروه های میسیونری روش های برگرفته از انقلاب اطلاعات و ارتباطات نیز مورد استفاده استعمارگران قرار گرفت.

در اواخر دهه 80 میلادی رهبران ارشد كلیسا فعالیت خود را از آشپزخانه یك آپارتمان شروع كردند اكنون كه حدود 22 سال از آن موضوع میگذرد پیشرفت آنها به حدی بوده كه خود را وزارتخانه ایلام نامیده اند و با انرژی مضاعف به آینده ای بهتر مینگرند.

قسمتی از موفقیت آنها گمراهی افراد بیشمار تاسیس وبسایت ها و وبلاگها ایجاد كلیساهای خانگی و . . .  با توجه به بی توجهی برخی مسؤولین و سرمایه گذاری هنگفت فرقه های مسیحی وابسته به استعمار در جامعه بیش از پیش احساس میشود[ ]
[ مرتبط با ] : گوناگون
ن : سعید غلامی
ت : شنبه 1390/11/8
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.